Dlaczego w twoim biurze cały czas czegoś brakuje?

Znikające przybory papiernicze to norma w większości polskich biur. Cały czas coś plącze nam się na biurku, ale kiedy naprawdę tego potrzebujemy, okazuje się, że na całym piętrze nie ma ani jednego spinacza albo piszącego długopisu. Kiedy wciąż czegoś brakuje, warto zastanowić się, co jest tego przyczyną. Być może w waszym biurze nikogo realnie nie obchodzi zaopatrzenie, a może ktoś regularnie coś z niego wynosi?

 

Nie sporządzasz listy zakupów

 

Liste potrzebnych atykułów biurowych znajdziesz na https://rzeszowinfo.pl/.
Lista zakupów w biurze uwzględnia rzeczy, które ostatnio Ci się skończyły. W wielu miejscach pracy każda osoba musi indywidualnie zgłosić, że czegoś jej brakuje albo wkrótce coś okaże się przydatne. Jeśli sam nie kontrolujesz zużycia przyborów biurowych na swoim stanowisku, nie możesz oczekiwać, że ktoś magicznie zauważy, że czegoś potrzebujesz. Dowiedz się, gdzie możesz zgłosić swoje potrzeby w tym zakresie i rozsądnie określ, ile czego będziesz potrzebował. W ten sposób zawsze będziesz pewny, że niczego Ci nie zabraknie i nie będziesz musiał prosić innych o pożyczenie jednej nieistotnej rzeczy.

 

Nie ma osoby odpowiedzialnej za przybory biurowe

 

Drugim skrajnym przypadkiem jest brak osoby odpowiedzialnej za zakup nowych przedmiotów biurowych. Takie przeoczenie nie powinno mieć miejsca w poważnych firmach, ale jeśli taka osoba jest na dłuższym urlopie albo często wychodzi z pracy bez ostrzeżenia, to jej brak może być bardzo dokuczliwy. Jeśli takiej osoby nie ma, to możesz przygotować nieskończenie wiele list zakupów, ale nikt ich nie zrealizuje. Jeśli wasz przełożony w ogóle się tym nie interesuje, to możecie oddelegować do tego kogoś z zespołu, żeby mieć pewność, że prędzej czy później potrzebne wam materiały do was dotrą.

 

Cały czas ktoś wynosi coś z biura

 

Komuś mogłoby się wydawać, że kultura wynoszenia spinaczy z pracy to już przeszłość, ale nie do końca tak jest. Faktycznie raczej nie spotkamy już złodziei długopisów, ale od czasu do czasu ktoś przez przypadek może wynieść je ze sobą i nigdy ich nie zwrócić. To samo może tyczyć się każdego innego przedmiotu biurowego, ale jeśli na naszych biurkach znajdują się cenniejsze sprzęty, to ktoś może wynieść je celowo. Możemy też mieć w biurze osobę, która gryzie przedmioty biurowe, przez co nie nadają się do użytku albo cały czas musi trzymać coś w rękach ze stresu, co również może skutkować uszkodzeniami.