Na jakie parametry techniczne zwrócić uwagę przy zakupie kasy fiskalnej?

Przy zakupie kasy fiskalnej należy obiektywnie rozważyć potrzeby swojej firmy, ponieważ narzędzie to jest obecne na rynku w 3 różnych zakresach, z których każdy został zaprojektowany w innym celu, możemy znaleźć zakres początkowy – idealny dla małych sklepów, które nie mają dużo ruchu sprzedaży; zakres pośredni – idealny dla udanego biznesu w procesie ekspansji; i zakres handlowy – dla tych firm, które sprzedają dużą liczbę produktów do dużej liczby użytkowników.

Najważniejsze parametry:


Typy wyświetlaczy

Niektóre kasy fiskalne wyposażone są w elektroniczny wyświetlacz, z podstawowymi funkcjami i zwięzłymi informacjami, prezentują sumę sprzedaży w jednym wierszu i choć wydają się bardzo proste, spełniają swoją funkcję sprawnie i są mniej podatne na błędy.

Inne maszyny są wyposażone w jasne, czytelne ekrany LCD, na którym można zobaczyć wszystkie informacje o transakcjach, nazwę i cenę każdego produktu, opłatę podatkową i łączną kwotę, ale ta technologia jest zwykle droższa i bardziej podatna na awarie..

Liczba przeprowadzanych transakcji

Rozważenie liczby produktów, którymi obracasz w swojej firmie jest niezbędne przy wyborze idealnej kasy fiskalnej, narzędzie to zazwyczaj rejestruje ograniczoną liczbę pozycji, a limit ten różni się w zależności od wybranego modelu.

Kasy fiskalne zazwyczaj współpracują z 2 rodzajami drukarek: igłowymi, które pracują z taśmami barwiącymi oraz termicznymi, które zapisują informacje na paragonie poprzez ciepło. Choć wybór kasy z drukarką termiczną może być nieco droższy, to w dłuższej perspektywie oszczędza się na koniecznych wydatkach na taśmy barwiące, których wymaga drukarka igłowa.

Programowalny system podatkowy

Technologia jest cudem, a w przypadku kas fiskalnych nie pozostaje daleko w tyle. Obliczanie rocznych podatków nigdy nie było tak proste jak teraz, ponieważ nowoczesne kasy fiskalne mogą być skonfigurowane tak, aby obliczać kwotę podatku, która odpowiada każdej dokonanej sprzedaży. Również zapisują dla Ciebie konkretny rekord z roczną kwotą do zapłaty na koniec roku podatkowego.

Gniazdo pamięci SD

Dziś kasy fiskalne są wyposażone w pamięć SD, które są małe, przenośne i bezpieczne. Wewnątrz są przechowywane wszystkie informacje, które obsługujesz w maszynie. W ten sposób można uniknąć utraty zapisów podczas nieoczekiwanej przerwy w dostawie prądu lub w obecności jakiegokolwiek błędu.