Rynek hazardu online – globalne statystyki do 2027 roku

W ciągu ostatnich lat wiele branż ucierpiało z powodu pandemii. I może minąć trochę czasu, zanim firmy będą mogły się z tego otrząsnąć. Aczkolwiek są też branże, które na tym zyskały, jak choćby sektor hazardu online.

Pandemia zmusiła rządy na całym świecie do wdrożenia okresu blokady i kwarantanny, aby pomóc powstrzymać wirusa. Z tego powodu ludzie próbowali znaleźć sposoby na rozrywkę w zaciszu swoich domów. Dlatego łatwo zrozumieć, dlaczego granie stało się jednym z ich wyborów.

Gry online i e-sport zyskały więcej zwolenników w ciągu ostatnich kilku lat, podobnie jak kasyna online i zakłady sportowe. Dzięki temu możesz teraz otrzymywać bezpłatne oferty sportowe u wielu bukmacherów online.

Statystyki faworyzują cały sektor

Z racji tego, że operatorzy hazardowych gier online zyskują więcej klientów niż w przeszłości, do 2025 roku branża online będzie prawdopodobnie warta ponad 95 miliardów dolarów. Inne dane, które wyłaniają się z badania, wykazują, że do końca tego roku globalny rynek będzie wart około 443 miliardy dolarów, a do 2027 r. około 648 miliardów dolarów, przy CAGR na poziomie 5,6 proc.

Na podstawie danych opublikowanych przez „Research and Markets” Stany Zjednoczone stanowią 27 procent wielkości globalnego rynku hazardowego. Oczekuje się, że do końca tego roku rynek hazardowy w samym USA będzie wart aż 119 miliardów dolarów.

Tymczasem wartość chińskiego rynku hazardowego szacuje się na około 159 miliardów dolarów do 2027 roku, przy CAGR na poziomie 10,7 procent. Do końca 2027 roku ma również wzrosnąć rynek europejski, osiągając wartość około 159 miliardów dolarów. Oczekuje się, że inne kraje, takie jak Japonia i Kanada, także zwiększą przychody z hazardu w ciągu najbliższych kilku lat.

Jeszcze lepszy rynek hazardowych gier online

W ciągu najbliższych kilku lat globalny rynek hazardowy będzie zaliczał nieustanny wzrost. Jednak nie można też zaprzeczyć, że pandemia również przyczyniła się do rozwoju tej branży. W szczególności sektor hazardowych gier online jest, logicznie rzecz biorąc, branżą, która rozwija się bardziej, pomimo światowego kryzysu.

Nawet bez pandemii coraz więcej osób interesuje się hazardem online ze względu na jego zalety. Na przykład w Stanach Zjednoczonych stawianie zakładów online nie jest nielegalne, jeśli operatorzy znajdują się za granicą. Jednak są już stany, które zalegalizowały zakłady online w momencie, gdy Sąd Najwyższy uchylił ustawę PASPA z 1992 roku.

Stany takie jak New Jersey, Nevada i Illinois mają ustawodawstwo, które pozwala operatorom zakładów sportowych na oferowanie swoich usług lokalnie. W rzeczywistości obecnie Stany Zjednoczone mają ponad 20 stanów, które już zalegalizowały zakłady sportowe. Oczekuje się, że więcej stanów podąży za tym trendem.

Dlaczego tak duże zainteresowanie grami online?

Rozwój technologii sprzyja również rozwojowi branży. Doświadczenie gry w kasynie online, w tym również w kasynie bez depozytu, jest teraz na innym poziomie, odkąd zaczęło się w latach 90. Gry kasynowe są teraz dostępne w różnych odmianach. Na przykład, jeśli chcesz grać w blackjacka, łatwo znajdziesz co najmniej pięć różnych odmian tej gry w jednym kasynie.

Grafika gier jest znacznie lepsza w porównaniu z ówczesnymi grami z grafiką 8-bitową. Operatorzy kasyn online i twórcy oprogramowania stają się bardzo konkurencyjni, jeśli chodzi o to, co mogą zaoferować klientom.

Ostatnio nastąpił również wzrost liczby gier z krupierem na żywo. Kasyna na żywo pozwalają grać w ulubione gry, takie jak blackjack, poker i ruletka z krupierem na żywo. A to sprawia, że ​​gry w kasynie online są bardziej realistyczne i społeczne.

W przeszłości granie było postrzegane jako czynność, która izoluje osobę. Jednak już tak nie jest. Wiele kasyn online pozwala teraz swoim graczom rozmawiać ze sobą za pośrednictwem czatu głosowego i okien czatowych.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele bardzo dobrych powodów, dla których branża hazardu online jest obecnie preferowana przez wielu graczy na całym świecie. Dlatego zrozumiałe jest, iż eksperci dostrzegają, że branża ta będzie się prężnie rozwijać w nadchodzących latach.

Źródło: portal hazardowy.pl