Zapewnij sobie internet w całym domu za pomocą nie zawodnego urządzenia jakim jest access point.

Mieszkamy w bloku, domu, czy musimy posiadać jak najlepszy internet w swoim biurze często jednak może zdarzyć się tak, że możemy mieć kłopoty z siecią lub zasięgiem WiFi. Taki problem możemy rozwiązać za pomocą tzw. Access Pointów oraz wzmacniaczy sygnałów. Czym więc są tego typu nadajniki, punkty? Jest to urządzenie sieciowe, które z wyglądu przypomina router i podobnie jak do niego tak samo do access pointa podpinamy się bezprzewodowo.

Jak działa access point wifi?

Aby dany punkt dostępu mógł się połączyć między sieciami przewodowymi i bezprzewodowymi musi być wyposażony co najmniej w dwa różne interfejsy sieciowe takie jak gniazdo ethernet dzięki, któremu taki access point potrafi połączyć się przewodowo z daną siecią. Drugi natomiast interfejs umożliwia nam podpięcie się do urządzenia za pomocą bezprzewodowej sieci WIFI. Zazwyczaj do takiego punktu dostępowego łączymy się za pomocą laptopa, PC, ale możemy także połączyć się do niego za pomocą drukarki.

Kiedy przyda się nam access point?

Access pointy przydają się na dużych powierzchniach w celu tworzenia lokalnej sieci gdzie mamy do czynienia z dużą liczbą użytkowników, gdzie zwykły router może się okazać nie wystarczający, gdyż może mieć określoną liczbę użytkowników, albo zasięg sieci WIFI nie będzie na tyle wystarczający, aby zapewnić stabilną prędkość internetową. Access point umieszcza się najczęściej w połowie drogi pomiędzy routrem, a miejscem, gdzie mamy problem z jakością sygnału WiFi.

Router, a access point

Najpierw należy wyjaśnić oba te pojęcia dokładnie, aby następnie móc podać różnice pomiędzy routerem a access pointem. Router jest to rodzaj urządzenia, które spotykane jest w wielu domach i zapewnia nam on łączność z intenretem. Rozprowadza on sygnał w sposób bezprzewodowy lub przewodowy w taki sposób, aby mogły korzystać z niego lokalne odbiorniki. Router pełni w tym przypadku dwie funkcje z jednej strony komunikuje się on z internetem natomiast z drugiej tworzy własną sieć lokalną przydzielając tym samym poszczególnym urządzeniom konkretne adresy IP. Technologie za pomocą jakich mamy dostęp do internetu zależą już od samego dostawcy oraz sprzętu jaki posiadamy. Niektóre sprzęty komunikują się z urządzeniami lokalnymi za pomocą interfejsu LAN przy użyciu kabla sieciowego ethernet. Inne natomiast wykorzystują WiFi do komunikacji bezprzewodowej, a natomiast inne jeszcze mają wbudowany modem, który pozwala na używanie sieci komórkowej LTE. Router z, którym najczęściej łączymy się to nic innego jak urządzenie z wbudowanym access pointem. Do czego zatem będzie potrzebny nam access point? Jego działanie podobne jest do routera, ponieważ urządzenie to komunikuje się za pomocą kabla sieciowego lub routera z internetem dając nam możliwość podpięcia do niego konkretnych urządzeń. Różnica pomiędzy tymi sprzętami jest taka, że access point rozsyła sieć, która udostępniana jest przez router dzięki temu może on posłużyć nam za nadajnik, który polepszy nam jakość WiFi w danym miejscu. W celu wyboru odpowiedniego acces pointa możemy odwiedzić takie strony jak:

https://www.morele.net/kategoria/access-pointy-144/

https://www.morele.net/