Programowanie kilka klas API Java String i StringBuilder

Programowanie przybiera na silne a liczni studenci i absolwenci szkół technicznych znajdują zatrudnienie w dziale kodowanie. Różnorodność języków programowania wymaga od pracodawców myślenia szerszego o rynku w branży IT. Dobrze wyposażona firma, to taka, która zawiera pracowników o znajomościach różnych języków programowania. Jednym z nich jest JAVA.

Programowanie ma różne oblicza poznaj kilka klas API Java. Jednym z nich jest obiekt string, który oznacza ciąg znaków, można go stosować na różnorodne sposoby, do najbardziej znanych sposobów wywoływania klasy API Java – String – w programowaniu jest wypisywanie na ekranie ciągu znaków czyli pisanie: String myVariable1 = „New String”; String myVariable2 = new String(„New String”); zwracanie ilości znaków: String result = „abcd”; System.out.print(result.length()). To co najważniejsze w programowaniu kilka klas API Java w wybranej klasie string, to fakt, że jest ona immutable – czyli nie da się jej modyfikować. Dlatego w Javie lepiej jest użyć: StringBuilder która jest mutable, a więc możliwa do modyfikowania, a również służy do wypisywania na ekranie rzeczy związanych z ciągiem znaków lub ich liczeniem.

Programowanie kilka klas API Java to również klasa ArrayList, która skutkuje wystosowanie listy wszelkiego rodzaju modyfikacji, add i delete, czyli dodaj i usuń, operacja ta to: ArrayList list = new ArrayList(); list.add(1). Jak widać możliwości w języku Java jest wiele, to tylko nieliczne przykłady.

Wejdź na www.polemika.pl i dowiedz się użytecznych informacji na temat innowacji laptopów osobistych.