Ekspres do kawy w biurze – dlaczego warto?

Biura powinny być miejscami zapewniającymi pracownikom jak najbardziej komfortowe warunki do realizacji poszczególnych zadań. Podstawowym obowiązkiem każdego biznesmena jest zatem to, by stworzyć placówkę, w do której ludzie będą chcieli przychodzić i w której będą chcieli wywiązywać się ze zleconych im poleceń. W stworzeniu takich miejsc pomagają… ekspresy do kawy. To dzięki nim pracownicy uzyskują bowiem stały dostęp do pobudzającego napoju, który może podwyższać jakość ich pracy.

Kawa w biurze

Każdy na pewno dużo chętniej uda się do biura z samego rana, jeżeli będzie wiedzieć, że czeka tam na niego świeżo zaparzona i gorąca kawa. Taki benefit wydaje się szczególnie kuszący w trakcie zimowych i mroźnych dni. I jest to obecnie standard w wielu profesjonalnie prowadzonych firmach – tak wynika z badań przeprowadzonych przez portal sceptyk.pl, w których udział brali pracownicy polskich korporacji. Kawa jest standardem w wielu firmach.

Dlatego też pracownicy wręcz nie mogą się doczekać momentu, w którym przekroczą progi budynku i będą mogli rozgrzać się filiżanką małej czarnej. Wspólne spotkania przy kawie bardzo dobrze wpływają też na ogólne relacje panujące w firmie. Pomagają pracownikom się integrować. Rozluźniają też atmosferę, co może okazać się szczególnie ważne dla większych korporacji.

Poprawa wydajności pracowników

Kawa, którą przygotuje ekspres do kawy, pomoże też poprawić ogólną wydajność pracowników. Nagle staną się oni efektywniejsi. Kofeina, czyli jeden z podstawowych i najważniejszych składników kawy, jest bowiem zdolna do blokowania tych receptorów, które sprawiają, że człowiek czuje się zmęczony i ospały. Pobudzający efekt wynika również z poprawy krążenia. Za sprawą kawy krew szybciej przechodzi przez naczynia krwionośne, co powoduje, że wraz z nią więcej tlenu dostaje się do komórek. A dobrze dotleniony organizm ogólnie działa lepiej. Już po jednej filiżance kawy można dostrzec wyraźną poprawę ogólnej sprawności intelektualnej.

Warto też tutaj dodać, że kawa jest po prostu smacznym napojem, a gdy przygotują ją ekspresy do kawy, stanie się jeszcze smaczniejsza niż normalnie. Pracownicy powinni mieć natomiast okazję do zapewnienia sobie takiej drobnej przyjemności w ciągu dnia. Dzięki niej na pewno będą lepiej pracować.